wtorek, 16 czerwca 2015

reanie

Mało teraz do kościoła chodzi ludzi i tylko najbardziej agresywna mniejszość w polsce, nienawidzi i pluje na innych polaków, jest najbardziej widoczna jak gówno na trawniku. Tym samym reszta polaków omija smród ze łzami w oczach, jakie to straszne kupsko tam leży i strzela smrodem nienawiści. Pana rodział od kościoła państwa uratuje kościół, bo kler pozbawiony władzy, jest innym kościołem. Takim jak był kościół za komuny i dlatego masa ludzi tam chodziła. Może jednak się zastanowić czy warto tą sektę nienawiści ratować, bo Pan ratuje kościół. Wam potrzeba kogos takiego jak Boy-Zelenski – kogos kto pracowicie obserwowal strone koscielna, zauwazal wszelkie jej potkniecia i elokwentnie je wyszydzal. I trzeba cierpliwie czekac, w ktoryms momencie sami sie podloza. Moim zdaniem to jedynie problem estetyczny czy też gustu. Mamy społeczeństwo dla którego ten znak jest ważnym symbolem więc parlamentarzyści będący przedstawicielami tego społeczeństwa spełniają tylko wolę większości.
Póki co nikt nikogo nie zmusza do klękania przed nim czy noszenia go. Nikt też nie wymaga od nikogo kartki od proboszcza by dostać wypłatę czy kupić pół litra.
Można powiedzieć, że jest to stosunkowo mała niedogodność wyłączne estetyczna i w żaden sposób nie ograniczająca Pańskiej czy mojej wolności. Będąc ateistą, nie może Pan nawet powołać się na obrazę uczuć religijnych.
Jest tak wiele spraw znacznie większej wagi niż krzyż w Sejmie więc zajmowanie się tą sprawą marnuje czas i energię które to mogły by być użyte do rozwiązania poważniejszych problemów. Co więcej ta “walka” z krzyżem antagonizuje i zamyka drogę do porozumienia z tą mało dogmatyczną częścią katolików bez której żadna lewicowa partia w Polsce nie zaistnieje.
Niestety poki przechodza wam przed nosem oczywiste okazje. Mozna bylo zajac sie obecnoscia pezetpeerowskich zlogow na tzw. prawicy – osobiscie znam faceta ktory w latach 80 byl przewodniczacym Miejskiej Rady Narodowej w sredniej wielkosci miescie a teraz z synem dzialaja w lokalnym PiS i lansuja sie sie na JPII i Zolnierzach Wykletych. Mozna bylo osmieszyc Radio Maryja sprawa bezczelnego i nieudolnego falszowania historii obozu KL Warschau. I tak dalej…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz